42 94 94 77

Medlemsfortegnelse

# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
There are currently 44 options in this directory beginning with the letter E.
Engelsk - Anette Nørgaard Jappe

Hjem : 1364 København K

Telefon : 40 62 30 63

E-mail : anj@dialog-tt.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Anette Vestergaard Christensen

Hjem : 2200 København N

Telefon : 20 48 54 50

E-mail : avc@language-consult.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Anja Stenrøs

Hjem : 1802 Frederiksberg C

Telefon : 51 24 52 80

E-mail : anja@stenros.dk

Tolkning : Nej

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Anne Marie Køllgaard

Hjem : 1631 København V

Telefon : 26 24 53 58 / 35 36 53 58

E-mail : amkollgaard@hotmail.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Nej

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Anne Simonsen

Hjem : 1458 København K

Telefon : 42 43 60 66

E-mail : simonsen@alpha-lingua.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Anni Birgitte Fahlgren

Hjem : 2720 Vanløse

Telefon : 40 86 53 12

E-mail : anni@dtp.dk

Tolkning : Nej

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Birte-Marie Jørgensen

Hjem : 1306 København K

Telefon : 29 25 87 17

E-mail : fagsprog@fagsprog.dk

Tolkning : Nej

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Bo Buchholzer

Hjem : 2930 Klampenborg

Telefon : 26 47 53 36

E-mail : bo.cabobranco@gmail.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Boyja Dam

Hjem : 5800 Nyborg

Telefon : 21 40 01 12 / 44 48 27 78

E-mail : boyja@mail.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Britta Lind

Hjem : 2100 København Ø

Telefon : 40 76 99 40

E-mail : brittalind@city.dk

Tolkning : Nej

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Charlotte Schaar

Hjem : 4320 Lejre

Telefon : 42 40 14 60

E-mail : charlotte@schaar.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Claire Duvantier

Hjem : 2960 Rungsted Kyst

Telefon : 26 21 46 26

E-mail : claire.duvantier@mail.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Nej

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Cristina Bratu

Hjem : 9800 Hjørring

Telefon : 27 63 79 19

E-mail : bratucristina19@yahoo.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Damian Schwimmer-Nawarecki

Hjem : 1632 København V

Telefon : 20 14 01 27

E-mail : dna13@webspeed.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Dan Ole Faaborg

Hjem : 9310 Vodskov

Telefon : 93 99 07 64 / 98 28 64 00

E-mail : faaborgole@gmail.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Farida Christensen

Hjem : 2800 Kgs. Lyngby

Telefon : 28 40 66 62

E-mail : farida@farida.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Flemming Vogdrup

Hjem : 1458 København K

Telefon : 40 87 48 63

E-mail : vogdrup@alpha-lingua.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Hanna Broadbridge

Hjem : 8920 Randers NV

Telefon : 21 62 94 31

E-mail : hanna@broadbridge.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Hanne Irene Kirchheiner

Hjem : 2800 Lyngby

Telefon : 26 25 14 68

E-mail : hanne_kirchheiner@hotmail.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Nej

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Heidi Skriver Olsen

Hjem : 8700 Horsens

Telefon : 26 19 10 41

E-mail : heidi@skriversprog.dk

Tolkning : Nej

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Hella Aarø

Hjem : 6630 Rødding

Telefon : 22 75 76 20 / 76 30 14 22

E-mail : hella@tsaa.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Jørgen Christian Wind Nielsen

Hjem : 2900 Hellerup

Telefon : 20 35 86 75

E-mail : wind.nielsen@webspeed.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Karin Winge Bang

Hjem : 4140 Borup

Telefon : 53 63 35 20

E-mail : karin@winge-bang.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Karina Fogh Holmkjær

Hjem : 3100 Hornbæk

Telefon : 22 40 40 29

E-mail : fogh@holmkjaer.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Nej

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Kenneth Perez Nielsen

Hjem : 2000 Frederiksberg

Telefon :

E-mail : kenneth@phraseit.dk

Tolkning : Nej

Skriftlig oversættelse : ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Kirsten Follin

Hjem : 1709 København V

Telefon : 51 89 48 68

E-mail : follin@skydebanen.net

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Kit Yttesen Horlacher

Hjem : 4100 Ringsted

Telefon : 27 42 44 38 / 59 18 52 53

E-mail : kitterh@gmail.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Lars Bøcher

Hjem : 4200 Slagelse

Telefon : 53 66 59 66

E-mail : bocher@sdu.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Lisbet Pors Abildager

Hjem : 1650 København V

Telefon : 30 28 80 82

E-mail : enlingua@outlook.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Lisbeth Thorsager

Hjem : 5500 Middelfart

Telefon : 40 46 66 12

E-mail : mail@wordhouse.dk

Tolkning : Nej

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Lise Lisby Kruse

Hjem : 1634 København V

Telefon : 25 78 81 91

E-mail : lise.kruse@email.dk

Tolkning : Nej

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Lone Bjørklund Andersen

Hjem : 2870 Dyssegård

Telefon : 20 49 31 36

E-mail : lone@spell.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Malgorzata Hickey

Hjem : 5450 Otterup

Telefon : 28 15 94 84

E-mail : translation@contexts.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Marianne Burmester

Hjem :

Telefon :

E-mail :

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Mette Davies

Hjem : 8240 Risskov

Telefon : 27 21 33 58

E-mail : office@mettedavies.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Mette Schmidt Kallesøe

Hjem : 5540 Ullerslev

Telefon : 28 98 88 88

E-mail : info@kallesoe.com

Tolkning : Nej

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Michael Tettinek

Hjem : 8240 Risskov

Telefon : 61 50 25 25

E-mail : info@tettinek.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Nancy Aaen

Hjem : 4000 Roskilde

Telefon : 28 71 26 43

E-mail : nancy@expertenglish.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Niels Bloch Køser

Hjem : 4930 Maribo

Telefon : 22 28 86 49

E-mail : blochkoeser@gmail.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Nina Hamerik

Hjem : 2000 Frederiksberg

Telefon : 20 96 36 83

E-mail : nhamerik@gmail.com

Tolkning : Ja (ikke Retstolkning)

Skriftlig oversættelse : Nej

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Pia Rubin-Grøn

Hjem : 2625 Vallensbæk

Telefon : 32 95 83 22

E-mail : info@agt.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Simon Juel Hansen

Hjem : 6100 Haderslev

Telefon : 40 61 00 23

E-mail : sjuelh@gmail.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Engelsk - Sten Hedegård Nielsen

Hjem : 7000 Fredericia

Telefon : 26 16 34 50

E-mail : mail@stone-translation.com

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Estisk - Senta Alas-Svarrer

Hjem : 3230 Græsted, Esrum

Telefon : 20 42 97 38

E-mail : senta.alas@mail.dk

Tolkning : Ja

Skriftlig oversættelse : Ja

Submitted by: Tolkesamfundet

Her kan du finde medlemmer af Tolkesamfundet og deres kontaktoplysninger.

Skriv det sprog du søger i søgefeltet eller klik på begyndelsesbogstavet.

Du kan også søge direkte på et konkret navn.

This website uses cookies. By continuing to use this site, you accept our use of cookies.  Læs mere